02188836054 شنبه تا 4 شنبه 09:00 - 18:00
اطلاعیه جزییات مجازات عدم رفع تعهد ارزی

اطلاعیه جزییات مجازات عدم رفع تعهد ارزی

اخبار و بخشنامه های بازرگانی و گمرکی ، ترخیص کالا، ترخیصکار

بروزترین اخبار و بخشنامه های بازرگانی را در وبلاگ خبری News.AzimiTrading.com 
و
 اینستاگرام ما دنبال کنید.

 
مهرداد ارونقی معاون فنی #گمرک_ایران:
یکی از مجازات‌ها به مسیر اظهارنامه ارتباط دارد. این افراد دیگر نمی‌توانند از مسیر سبز استفاده کنند و معمولا کالاهایی که توسط این افراد اظهار می‌شود در مسیر قرمز اظهارنامه قرار و به صورت فیزیکی کنترل‌های لازم به عمل می‌آید و مورد ارزیابی کامل قرار می گیرد.

معاون گمرک ادامه داد: مجازات بعدی درباره بحث ضمانت نامه‌های بانکی است که این افراد به عنوان تضمین یا بحث #حقوق_ورودی، دیگر نمی‌توانند #ضمانت_نامه_بانکی تودیع کنند و گمرک نمی‌تواند در بحث تضمین حقوق ورودی، ضمانت نامه دیگری که بابت تفاوت حقوق ورودی است را به صورت ضمانت نامه بانکی اخذ کند و این افراد باید به صورت نقدی تمامی حقوق ورودی و تضامین مربوطه راتودیع کنند.

مجازات سوم درباره بحث عدم استرداد حقوق ورودی است. این افراد اگر کالاهایی را به صورت ورود موقت وارد و آن را مجددا تبدیل به یک کالای صادراتی کرده باشند تا از کشور صادر کنند یا اینکه یک کالایی را به صورت اجزا و قطعات وارد کرده و حقوق ورودی پرداخت و آن را تبدیل به یک کالای صادراتی کرده باشند تا زمانی که رفع تعهد ارزی را انجام نداده‌اند نمی توانند از استرداد حقوق ورودی استفاده کنند.

وی افزود: چهارمین مجازات هم بحث عدم ارایه برخی از تسهیلات به این افراد است. در حال حاضر از سوی گمرک به فعالان مجاز اقتصادی تسهیلات ۱۸ گانه‌ای ارایه می‌شود که اگر تعهد ارزی رفع نشده باشد جزو فعالان مجاز اقتصادی نخواهند بود و اگر قبلا هم در لیست این افراد باشند، حذف می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

بستن منو